O Nás

Domestique je koncept pro lidi, kteří mají rádi dobrou společnost, zdravé a kvalitní jídlo, nápoje a také cyklistiku všeho druhu.
 
Domestique Bistro je prostor na Smíchově, Za Ženskými domovy 124/3, který jsme vybudovali doslova na kusu hlíny, a to jako kontejnerovou stavbu. Kolem nás rostou obrovské nové budovy projektu Smíchov City, kde brzy očekáváme sousedy, ulice a spoustu života. Zatím jsme na tomto rohu budoucího boulvaru sami a v tomto smyslu jsme tedy pionýři. Bistro má denní provoz a krom nabídky pro všechny sousedy, kolemjdoucí i jinak cestující, se výborné hodí i pro organizaci akcí a večírků všeho druhu.   
 
Domestique Service je servisní zázemí pro návštěvníky bistra i ostatní, kdo bude mít cestu kolem. V nabídce je lehký, základní servis kol a doplňkový prodej. Pro náročnější servis můžeme kola převzít a servisovat v našem obchodě Bike Gallery v ulici Kladenská 562/19, Praha 6.
 
Koncept Domestique dále zahrnuje Domestique Club, Domestique Rides a Domestique Events. O jejich náplni a fungování budeme brzy informovat.
 
Jiří Vent je cyklista, olympionik, táta, manžel, hokejista a člověk, jehož slovo vždycky platí. Většinu života strávil buď závoděním nebo obchodem s koly a veškerým zbožím, co pomáhá uspokojovat tuto vášeň. Jiří je také společenský tvor, který nikdy nepohrdne, když se pořádá dobrá akce. Vedle několika titulů mistra naší republiky na dráze dokázal vybudovat Bike Gallery na Bořislavce jako podnik, který si získal kupu velmi vřených zákazníků. Jak se říká, štěstí si nekoupíš, ale kolo můžeš, a to je zatraceně blízko. Z toho se vyplývá, že Jirka dokázal doručit štěstí asi tak desítce tisíc lidí, kteří teď někde šlapou do pedálů, mají vítr ve vlasech, žízeň a chuť na něco dobrého. Tato cesta jej dovedla až k nápadu realizovat Domestique, jako místo nejen pro cyklisty, ale pro všechny lidi dobré vůle, kteří se rádi potkávají, ocení zdravé občerstvení a mají vášeň pro kola. Jirka vede projekt Domestique a je jeho ústřední postavou.
 
Petr Pánek je český a americky advokát, táta, manžel, amatérský cyklista a společenský tvor. Jednoho dne si od Jirky koupil Cervelo R5 a pak ho z něj bylo problém sundat několik let. Od roku 2016 s Jiřím pořádá dobročinné akce pro cyklisty, kteří podporuji nadaci Dobrého anděla. Na kole má za sebou celou řadu ne úplně rozumných dobrodružství a krom pocitu svobody a útěku od korporátního světa, mu svět cyklistiky umožňuje poznávat spoustu skvělých lidí. Vždycky měl sen, že v Praze vznikne místo, kde se lidé budou potkávat a sdílet svoji radost nejen ze sportu, ale z pohybu mimo byty, domy a kanceláře, jako životního stylu. Odtud i myšlenka pro koncept Domestique, který Petr pomáhal vytvořit. 
 
Petr Vakoč je profesionální cyklista, mistr ČR v silniční cyklistice, účastník Tour de France i Giro d'Italia a jeden z nejlepších cyklistů naší nedávné historie. Petr je velký bojovník a v branži je velmi respektovaný nejen pro svoje úspěchy, ale i pro svoji přátelskou povahu a schopnost vypořádat se s překážkami, které život přináší. Po ukončení kariery v profesionálním silničním pelotonu se přidal k projektu Domestique a pomáhá s organizaci sportovních akci, kalendáře eventu a klubovými vyjížďkami nejen po okolí Prahy. Krom toho se u nás naučil dělat velmi dobrou kávu.

Fotoalbum